%100 METAL FEST HEADBANGERS’ WEEKEND

2014

%100 METAL Fest Headbangers’ Weekend ikinci yılında Finlandiya’dan çıkan en büyük metal grubu Children of Bodom, 2 Mayıs’ta yayınlanacak yeni albümleri The Quantum Enigma sonras ilk konserini verecek olan Epica, Tunus’lu progresif oryantal metal grubu Myrath, Alman folk metal grubu Suidakra ve yerli gruplarımızdan Murder King ve Dream Ocean’ı ağırlayacak festival 4 Mayıs 2014 tarihinde KüçükÇiftlik Park’ta gerçekleşecek.

18 Yaş sınırı yoktur!

Not: 2 Mayıs’ta piyasaya çıkacak yeni albüm sonrasındaki ilk konserlerini Headbangers’ Weekend kapsamında verecek olan Epica’nın altıncı stüdyo albümü “The Quantum Enigma” festival katılımcılarına özel olarak bilet fiyatına dahil şekilde alabilirsiniz.

Normal giriş bileti + Epica yeni albümü The Quantum Enigma = 114TL
Sahne önü bileti + Epica yeni albümü The Quantum Enigma = 194TL

Children Of Bodom

Children of Bodom, 1993 yılında Inearthed ismiyle Finlandiya’nın Espoo kentinde kurulduğundan bu yana geçen 20 yıla sekiz stüdyo albümü, iki canlı kayıt, biri platin, altı altın plak ve bir kariyer belgeseli sığdırmayı ve tüm zamanların en çok satan Fin sanatçılarından olayı başarmış bir grup. İlk iki albümleriyle Avrupa semalarında isimlerini duyuran Bodom çocukları, üçüncü stüdyo kayıtları “Follow The Reaper” ve sonrasındaki her albümleri ile altın plak kazandı ve eşsiz klavye gitar partisyonları ile “The Kings of Melodeath” olarak anıldılar. 2005 yılında yayınlanan “Are you Dead yet?” ile dünya çapında ciddi bir ticari başarı kazandılar ve hemen ardından 2006’da grubun kariyer belgeseli Chaos Ridden Years yayınlandı.
Guitar World ve Young Guitar Magazine’in defalarca kez kapak yüzü olan istisnai gitarist Alexi “Wildchild” Laiho; multienstrümantalist davulcu Jaska, 5 yaşında piyano çalmaya başlayan klavyeci Janne Wirman, Alexi ile birlikte Sinergy’de de gitar çalan Roope Latvala ve grubun sözcüsü Hennka Seppala’dan oluşan kadrosuyla Children of Bodom %100 Metal Fest Headbangers’ Weekend’in bu yılki önemli konuklarından.

Epica

Müzikal farklılıklar nedeniyle After Forever’dan ayrılan gitarist Mark Jansen’in kurduğu Epica, o zamanki ismi Sahara Dust ile birlikte Anathema’nın alt grubu olarak sahneye çıktıkları 2002 yılından beri, güzeller güzeli mezzo-soprano Simone Simons’un vokalleri, progresif ve senfonik öğeler içeren tarzıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı. Yeteneği, sesi, güzelliği ve samimiyetiyle kısa zamanda metal müziğin ilham perisi olarak anılmaya başlayan Simons, Epica’ya duyulan ilginin odak noktası oldu. 2003 tarihli ilk albüm Phantom of the Agony ile Power ve Gotik Metalin arasında bir köprü oluşturdular ve grubun kariyerindeki diğer albümler Consign to Oblivion, The Divine Conspiracy ve Design Your Universe ile dünyanın en büyük senfonik metal gruplarından olmayı başardılar.
Murder King

Demokrasi klibi ve “Bu daha başlangıç” şarkısı ile başlayan “Mücadeleye Devam” ile sonlanan albüm Gürültü Kirliliği ile Türk Metalinin direnişe en sağlam selamını çakan Murder King, 4 Mayıs 2014 Pazar günü %100 Metal Fest Headbangers’ Weekend sahnesinde olacak.

Myrath

Tunuslu grup, gitarist Malek Ben Arbia’nın 13 yaşında kuduğu cover projesi ile başladı ancak Arapça’da miras anlamına gelen Myrath adını aldıktan sonra tarzlarını progressive metali oryantal melodilerle harmanladı. Eylül 2006’da ilk albümleri Hope’u yayınlayan grup, ikinci albümünü Desert Call ismiyle Ocak 2010’da yayınladı. Üçüncü albümleri Tales of the Sands (kumların hikayeleri) albümündeki Merciless Times isimli parçalarına klip çektiler. İsrailli oryantal metal grubu Orphaned Land ve Tarja Turunen ile Avrupa turnelerine çıktılar.

Sudikra

Alman Folk Metal grubu Suidakra ülkemizi bir kez daha ziyaret ediyor. 1994’ten bugüne yol aldıkları metal serüvenlerinde Suidakra Türkiye’deki sevenleriyle bir kez daha buluşuyor. Her türden metal severi etkileyecek bir yapıda müzikal yaşantısına devam eden grup, %100 Metal Fest Headbangers’ Weekend kapsamında 4 Mayıs 2014 tarihlerinde Türkiye’de olacak.

Dream Ocean

Gitarist Özkan Adakul ve Mezzo-soprano Başak Ceber tarafından kurulan Dream Ocean ilk demosu Missing’i 2009 yılında yayınladı. Bu demonun ardından yayınlanan singleları “Uyan” ve “Divine Light” singlerarını yayınladı. Yeni parçaları üzerinde çalışan grup 4 Mayıs 2014 Pazar günü %100 Metal Fest Headbangers’ Weekend sahnesinde olacak.

Date
Category
2014