%100 METAL PRESENTS: EPICA & FINNTROLL

2015

%100 Metal konserleri, Hollandalı senfonik metal öncüsü Epica’yı 18 Aralık’ta sevenleriyle buluşturuyor. Konserin özel konuğuysa folk metalin en önemli isimlerinden olan Finntroll.

2002 yılında After Forever‘dan ayrılarak Epica’yı kuran Mark Jansen’ın müzikal yeteneği, grubun vokalisti Simone Simons’ın üstün soprano tarzıyla birleştiğinde ortaya çıkan başarılı duruşla adlarından söz ettirmeye başladılar. Yeteneği, sesi, güzelliği ve samimiyetiyle kısa zamanda metal müziğin ilham perisi olarak anılmaya başlayan Simons, Epica’ya duyulan ilginin odak noktası oldu. 2003 tarihli ilk albüm Phantom of the Agony ile power ve gotik metalin arasında bir köprü oluşturdular ve grubun kariyerindeki diğer albümler Consign to Oblivion, The Divine Conspiracy ve Design Your Universe ile dünyanın en büyük senfonik metal gruplarından olmayı başardılar.

%100 Metal, bu günde Fin folk metal ustaları Finntroll’ü de ilk kez Türkiye’de hayranlarıyla buluşturacak.

1997’de kurulan Finntroll, kuzey ülkelerinden gelen soğuk esintileri sahne şovlarıyla sıcaklığa dönüştürerek izleyenlere hoşça vakit geçirtmesiyle tanınıyor. Century Media firmasının en önemli gruplarından olan Finntrol günümüze kadar altı albüm yayınladı.

%100 Metal serisi kapsamında 18 Aralık akşamı KüçükÇiftlik Park’ta olacak müzikseverler önce Finntroll ile coşkulu dakikalar geçirip, Epica’nın içlerinde tatlı bir esinti bırakacak müzik ziyafetine tanıklık edecekler.

EPICA & FINNTROLL

Meet & Greet: 18:00

VIP erken giriş: 19:00

Kapı açılışı: 19:30

FINNTROLL: 20:30

EPICA: 22:10

Date
Category
2015