21. İSTANBUL CAZ FESTİVALİ KANADA SAHNESİ

2014

21. İstanbul Caz Festivali’nin konukları Kellylee Evans ve Brandi Disterheft Trio, Kanada’nın sesini 12 Temmuz’da KüçükÇiftlik Park’ta duyuracak.

Festival bu yıl değişik müzik tarzlarını temsil eden Kanadalı müzisyenlere özel bir yer ayırıyor: Gecenin ilk konuğu, Juno ödüllü ilk albümü dahil olmak üzere bugüne kadar çıkardığı üç kaydıyla yükselen bir yıldız, Vancouverlı Brandi Disterheft ve triosu olacak.

Cazdan blues, bebop ve balladlara uzanan eklektik müzikleriyle geceye dinamik bir başlangıç yapacak Disterheft ve topluluğu sonrasında Torontolu Kellylee Evans sahnede olacak. Kendi neslinin en güzel seslerinden biri olarak kabul edilen ve Nina Simone’ye adadığı 2010 tarihli albümüyle beğeni toplayan Kellylee Evans, üstün vokal yeteneğini gösterdiği yeni kaydı And So We Dance’te Eminem, John Legend ve Kanye West gibi popüler müzisyenlerin şarkıları ile birlikte klasikleri caz ve soul dünyasına uyarlıyor.

Evans’ın sonrasında gecenin kapanışını saykodelik tınılar ile geleneksel müziği etkileyici sahne performanslarında birleştiren Babazula yapacak.

Date
Category
2014