ISTANBUL BLUE NIGHT PRESENTS: SKRILLEX

2015

İstanbul Blue Night Skrillex ile İstanbul’u sallamaya hazırlanıyor!

Şehrin olmazları olduran festivali İstanbul Blue Night, Uru Group organizasyonuyla birbirinden önemli isimleri müzikseverlerle buluşturmaya devam ediyor. Dubstep, electro, glitch karışımından alışılmadık bir füzyon yaratan ve ilk kez Türk hayranlarının karşısına çıkmaya hazırlanan Skrillex’in yanı sıra Pendulum Dj Set & Verse, Doctor P & Krafty MC, BeeGee, İlker Aksungar ve Orkun Bozdemir eğlenceyi doruğa çıkartacak.

Muhteşem festivallerle 40. yılını kutlayan KüçükÇiftlik Park’ın kapıları 07 Kasım Cumartesi günü elektronik müzikseverler için açılacak. Dünyanın en büyük festivallerinde headliner olarak çalan ve canlı performansıyla çok konuşulan Skrillex, Lollapallooza Berlin ve Bestival’a geçmeden “İstanbul Blue NightPresents: Skrillex” gecesinde, “Festivalin böylesi İstanbul’da olur!” dedirtecek!

Immersion parçasıyla tıklanma rekoru kıran Avustralyalı grup Pendulum Dj Set & Verse, yeni jenerasyon elektronik müzik fanları için Sweet Shop parçasıyla bir ilham kaynağı olan Doctor P & Krafty MC, trance, electro house, progressive house ve house müzik denilince akla gelen ilk isim BeeGee de İstanbul Blue Night’a renk katacak.

Yabancı isimlerin yanı sıra elektronik müziğin ülkemizdeki önemli temsilcilerinden İlker Aksungar ve soul revue setleri ile adından söz ettiren Orkun Bozdemir’in de sahne alacağı, ezber bozan tarzıyla fark yaratan ve ruhunuzu özgürleştirecek festivalin ikinci dönem indirimli biletlerini kaçırmayın! Biletler Biletix’te…

Skrillex: Gerçek ismi Sonny John Moore olan 27 yaşındaki prodüktör, müzik kariyerine aslen bir hardcore grubunda başladı. 2007’de solo olarak yol almaya karar veren Skrillex, ilk resmi EP’sini (My Name Is Skrillex) 2010’da yayınladı. 2004 yılında From First to Last grubundan Matt Good ile grubun çıkış albümünde gitar çalmak için görüşmeler yaptı. Haziran 2004’te ön vokalist olarak yer aldığı From First to Last grubunun ilk albümü “Dear Diary, My Teen Angst Has a Body Count” ve Mart 2006’da yapımcı Ross Robinson ile çalıştıkları ikinci albümleri “Heroine” de Epitaph Records’tan çıktı.

From First to Last grubundan ayrıldıktan sonra solo kariyeri için çalışmalara başlayan Moore, 2008’de “Skrillex” adı ile müzik yapmaya başladı. 7 Haziran 2010’da ”My name is Skrillex” albümünü ücretsiz sunan Skrillex, bugüne dek 6 Grammy ödülüne layık görüldü ve büyük bir hayran kitlesine ulaştı.

EP’leri: 2010 – My Name Is Skrillex, 2010 – ScaryMonstersand Nice Sprites, 2011 – MoreMonstersandSprites, 2011- Bangarang, 2013 – Leaving, 2014 – Recess

Pendulum, 2002 yılında benzer vizyon ve müzikal geçmişe sahip üç müzisyen tarafından kurulmuştur. Dans müziğinde eksik olduğunu hissettikleri ritimlerle farklı müzikleri bir araya getirerek yeni bir sound yaratmışlardır. Grup üyeleri yapımcı / vokal / klavye Rob Swire ve yapımcı / bass Gareth McGrillen Perth band Xygen’de birlikte çalarken, Paul ‘El Hornet’ Harding Perth DJ sahnes

Date
Category
2015