karma türk tadında

2013

12 – 15 Aralık tarihlerinde KüçükÇiftlik Park’ta!

KARMA Türk Tadında… Binlerce yıllık kültür mirasını, kendi öz değerleri ile harmanlayarak zengin bir mozaik oluşturan Türk zanaat, sanat ve tasarımları “Karma Türk Tadında” etkinliği ile ilk defa aynı çatı altında sunuluyor. Festival, 12 -15 Aralık 2013 tarihleri arasında KüçükÇiftlik Park’ta kapılarını açıyor. Bir Şişli Belediyesi projesi olarak Esmer Erdem’in danışmanlığında gelenekselden çağdaşa tüm disiplinleri içinde barındırarak fark yaratan festival, geleneksel Yerli Malı Haftası’nda gerçekleşiyor.

Yeni yılın hemen öncesinde ziyaretçileri ile buluşacak Karma Türk Tadında; sanat, tasarım, gastronomi, folklorik tekstil, metal, cam, ahşap işleri, takı, antika, halı, kilim, hediyelik eşya ve ekolojik ürünlerin bir karmasını sunuyor. Saat 10.00 itibariyle kapılarını açan festival tüm gün boyunca alışverişin yanı sıra, atölye çalışmaları, konserler, özel performanslar ve buluşmalara da ev sahipliği yapıyor.

4 gün boyunca saat 10.00 ile 22.00 arasında açık olacak festival içinde özel bir galeri alanı yaratılıyor. Türk tasarımcıların ve zanaatkârların seçilmiş eserlerinin yer alacağı galeri alanında ilk kez çok özel parçalar sergilenecek. Türk kültüründen ilham alan geleneksel el sanatlarını, çağdaş yorumlarını ve tasarımlarını tanıtmak ve yaşatmak için düzenlenen festival kapsamında çocuklar için de özel etkinlik alanları bulunuyor.

Festival kapsamındaki stantlardan yapılan satışlardan elde edilen gelirin bir kısmı (ERDODER) Erken Doğan Bebekleri Yaşatma Derneği’ne aktarılacak.

Date
Category
2013