Sharon Van Etten

2012

Avea Escape to Music konserleri kapsamında indie rock’un son dönemdeki başarılı temsilcisi Amerikalı sanatçı Sharon Van Etten İstanbul’a geliyor. Kurulduğu günden bu yana müziğe verdiği destek ve gerçekleştirdiği konser serileriyle Türkiye’nin ve dünyanın en önemli sanatçılarını müzikseverlerle buluşturan Avea’nın ana sponsorluğunda gerçekleşecek Avea Escape to Music konserleri kapsamında Sharon Van Etten, 12 Ekim Cuma günü KüçükÇiftlik Park sahnesinde!

2009 yılında “Because I Was In Love” albümüyle müzikal hayatına başlayan Sharon Van Etten, özellikle “Woman’s Prison” filminde seslendirdiği “Coming Home” şarkısıyla dikkatleri üzerine çekti. Ertesi yıl çıkardığı 2. stüdyo albümü “Epic”ten sonra The National ile yaklaşık bir yıl boyunca turlayan Sharon Van Etten, bu süre zarfında The National ve Beirut gibi isimlerle ortak çalışmalar yayınladı.

Son olarak geçtiğimiz aylarda piyasaya çıkan 3. ve son stüdyo albümü olan “Tramp” ile Amerika’da çıktığı hafta Billboard Charts 200’de ilk 75’e giren albümün yapımcılığını da üstlenen The National’dan Aaron Dessner, aynı zamanda “Serpents” adlı şarkıda sanatçıya eşlik etti.

Date
Category
2012