Türkiye Drone Ligi 1. Etap Yarışı

2017

Türkiye Drone Ligi 1. Etap Yarışı, 2017

 

Türkiye Drone Ligi 1.Etap Yarışı ve Partisi, 11 Mart’ta katılımcılarıyla buluşuyor.

Türkiye Drone Ligi, hız, cesaret, yetenek gerektiren yarışlarda pilotlar becerilerini dronelar da sınırlarını zorluyor. Türkiye Drone Ligi’nde katılımcılar yarışların yanı sıra birçok canlı, DJ performansları, şovlar ve teknolojik deneyimler ile renkli ve hızlı bir gün yaşayacaklar.

Baş döndürücü hızla gelişen teknolojisi ile dünyada drone yarışları, son 2 yıl içerisinde küresel çapta bir spor branşı oldu.
Türkiye Drone Ligi, 2017 sezonunda 6 etaptan oluşacaktır. TDL 1. Etap İstanbul Yarışı 11 Mart 2017 Cumartesi günü saat 13:00 ile 20:00 arasında KüçükÇiftlik Park’ta gerçekleşecektir.

Türkiye Drone Ligi 1. Etap yarışları esnasında TV8,5 için Türkiye Drone Ligi programı da çekilecektir. Yarıştan sonraki hafta TV8,5’ta yayınlanacaktır.

Türkiye Drone Ligi, misyon olarak Türk yarışçıların becerilerini geliştirmek ve onları uluslararası arenaya taşımayı hedeflemiştir. TDL, bu misyonunu gerçekleştirirken sadece yarışlar ile değil, kuracağı lokal pistler, vereceği eğitimler ve markalaşma yönünde atacağı adımlar ile drone ve drone sporunu yaygınlaştırmaya çaba gösterecektir.

TDL  1. Etap Yarışı’nda Mini Quad kategorisindeki dronelar yarışacaktır. Bu heyecan ve aksiyon dolu yarış gününde katılımcıların dolu dolu bir gün yaşamasını sağlamak için birçok sahne performanları, şovlar ve sürpriz konuklar da yer alacaktır. Ayrıca, yarış Bilim ve Teknoloji Haftası’nda gerçekleşeceğinden katılımcıların birçok teknolojik deneyimi yaşamaları için çeşitli stantlar kurulacaktır.

TDL Party @ 360 İstanbul
TDL’nin ilk yarışının kutlamaları TDL Party, DJ Tarkan ve Top 1 Musica DJ leri Kimmy Baxter, Fermanz ile Beyoğlu’nun tarihi dokusuna ayrı bir renk katan ve manzarasıyla büyüleyen 360 İstanbul’da gerçekleşecek.

TDL kutlama partisine 1. Etaba katılan yarışçıların yanı sıra pek çok ünlü isim de davetli olarak katılacaktır. Katılımcıları, 360 İstanbul’da sürpriz şovlar beklemektedir.

URBAN BUG markası, şimdiye kadar kent kültürünün popüler markası olarak hizmet ve eğlence sektöründe 500’den fazla eventte, 300’den fazla sanatçıyı takipçileri ile buluşturarak 4 Milyon kişiyi ağırlamıştır. Türkiye Drone Ligi’nin tüm partilerini, eğlenceye alternatif bir hayat tarzı sunarak sanatın, eğlencenin ve iyi olanın yanında yer alan URBAN BUG, organize edecek.

*Yarış gününe katılım için yaş sınırlaması bulunmamaktadır. TDL Parti için ise yaş sınırlaması +18 ‘dir. 

*Yarış, 13:00 / 20:00 saatleri arasında KüçükÇiftlik Park’ta gerçekleşecektir. 

*TDL Parti, 22:00 / 04:00 saatleri arasında 360 İstanbul’da gerçekleşecektir. 

Yarış 
-Antrenmanlar
-Sıralama Turları
-Eleme Turları
-Yarış Finalleri

Yarış Günü Etkinlikleri
Özel Konuklar: Fuat Güner, İzzet Öz
Gökcan Sanlıman
Gürcan Ersoy
DJ Tarkan
DJ David Şaboy
Top 1 Musica DJ leri
DJ Beatporn

-Sürpriz konuklar
-Dev ekranda izleyiciler için yarış ve pilot görüşü
-Drone Simülatörleri ve eğlenceli drone yarışmaları
-Yeme, İçme Üniteleri
-TDL Drone Corner ve TDL Marka Ürün Stantları
-Sponsor Stantları ve Aktiviteleri
-Canlı Graffiti Şov
-Karaoke
-Drone Hobi Stantları
-Bilim ve Teknoloji Haftası’na  uygun aktivite ve stantlar
-İzleyiciler, ünlüler ve pilotlar ile TV programı için röportajlar

Date
Category
2017