Türkiye’nin en büyük sahnesine sahip KüçükÇiftlik Park, şehrin kalbinde yer alan bağımsız sanat, kültür ve eğlence merkezidir.

 

İstanbul’un merkezinde şehir hayatını yeşille buluşturan KüçükÇiftlik Park,17’nci yüzyıldan bu yana misafirlerini ağırlamaya devam ediyor.Başlangıçta gezinti ve dinlenme alanı olarak ayrılan alan, Cumhuriyetin ilk yıllarında Zeki Müren’in ilk kez sahne aldığı bir yapıya daha
sonra eğlence parkına (lunapark) günümüzde ise dünyaca ünlü isimlerin ağırlandığı, her türlü sahne sanatının düzenlendiği bir etkinlik merkezine dönüşmüştür. KüçükÇiftlik Park bugün 17.000 kişilik konser alanı, 9.352 m 2 ’lik etkinlik alanı ve alan içerisinde özel organizasyonlar için ayrılmış 2.350 m 2 ’lik bahçesiyle kentin vazgeçilmez etkinlik alanıdır.

 

KüçükÇiftlik Park, yenilenen altyapısıyla dünya standartlarında hizmet vermekte ve 2009 yılından bu yana sahnesinde; Stevie Wonder, Portishead, Neil Young, Tony Bennett, Faith No More, Faithless, Cranberries, Elton John, Scorpions, Fatboy Slim, Iron Maiden, Deep Purple, Lana Del Rey, David Guetta gibi müzik dünyasının efsane isimlerini sahnesinde ağırlamıştır.

 

İstanbul Coffee Festival, Lord of the Dance, GardenSale, Arçelik Gastro İstanbul, Kırmızı Ödül Töreni ve Turkcell 5.Açıkhava Sinema Festivali gibi önemli etkinlikler de KüçükÇiftlik Park’ın ev sahipliğinde gerçekleşmiştir.

Yılın her mevsiminde misafirlerini ağırlayan KüçükÇiftlik Park, kurumsal etkinliklerden, konserlere; defilelerden, partilere; film galalarından, lansmanlara; eğitim toplantılarından, moda-tasarım aktivitelerine; tiyatro oyunlarından, festivallere ve özel projelere kadar tüm organizasyonlar için ideal bir etkinlik merkezidir.

 

Tüm etkinliklerinde sosyal sorumluluk ve sürdürülebilirlik bilinciyle hareket eden ve bu anlayışıyla sektöre örnek olan KüçükÇiftlik Park, çevreci uygulamalarıyla da fark yaratmaktadır. Kullandığı “solar aydınlatma sistemi”, “gri su geri kazanım sistemi”, “atık ayrıştırma sistemi”, “promosyon malzemelerinin geri dönüşümü” ve “etkinliklerin karbon ayak izinin azaltılması” gibi çevreci uygulamaları ile yoğun enerji sarf eden eğlence sektörünün sürdürülebilirliği konusundaki faaliyetleriyle de dikkat ekmektedir.

 

KüçükÇiftlik Park, uzun yıllardır bağımsız duruşu ve sahip olduğu kültürel mirasın sorumluluğu ile İstanbulluların yoğun tempolu şehir hayatından biraz olsun uzaklaşıp, eğlenebilecekleri ve farklı deneyimler yaşayabilecekleri bir adrestir.

 

Bir başka deyişle KüçükÇiftlik Park, şehrin eğlence hafızasını canlı tutan tek merkezdir…

Haberdar Ol